Forum Forum dyskusyjne osiedla Kwiaty Polskie Strona Główna Forum dyskusyjne osiedla Kwiaty Polskie
www.kwiatypolskiepiaseczno.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plany Gminy Piaseczno odnośnie naszego osiedla - KOSZMAR

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne osiedla Kwiaty Polskie Strona Główna -> WAŻNE ! BUDOWA CH i ul. TUKANÓW = KOSZMAR
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leinad
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

PostWysłany: Nie 15:57, 14 Kwi 2013    Temat postu: Plany Gminy Piaseczno odnośnie naszego osiedla - KOSZMAR

Drodzy sąsiedzi,

jestem mieszkańcem naszego osiedla i chciałbym podzielić się z Państwem informacjami na temat losu, który planuje nam zafundować nasza „kochana” gmina.

SPRAWA O KTÓREJ PISZĘ DOTYCZY ZARÓWNO MIESZKAŃCÓW BLOKU PAWIA 8 JAK I 6!!!!

Na początek chciałbym zaznaczyć, że nie jestem członkiem zarządu wspólnoty. Uważam to za ważne, ponieważ w moim odczuciu to zarząd powinien zajmować się tymi sprawami. Zamiast tego zarząd i firma Quality House wprowadzają mieszkańców (celowo?) w błąd opowiadając (również na zebraniu wspólnoty), że już nic nie da się zrobić i że sprawa jest już przegrana i przesądzona, co jest nieprawdą! Za tą szkodliwą dla nas aktywność dostają pieniądze. Jesteśmy 4 osobową grupką właścicieli 2 lokali na naszym osiedlu i w ostatnim czasie rozeznaliśmy się w sytuacji naszego osiedla.

Część z państwa pamięta nas z akcji zbierania podpisów pod protestem, o którym opowiem niżej. Sprawa jest cały czas do wygrania!

Naszego osiedla dotyczą dwie wydane ostatnio decyzje/projekty, które poniżej szczegółowo omówię:

1) Projekt Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który obecnie jest w fazie konsultacji a zastrzeżenia do niego można składać do maja tego roku w gminie Piaseczno
2) DECYZJA NR 1/2013 O WARUNKACH ZABUDOWY – dotyczy warunków zabudowy placu/łąki przylegającej do naszego osiedla, z drugiej strony graniczy z drogą wojewódzką 721. Decyzję tą wydała Gmina Lesznowola (nasze osiedle znajduje się przy granicy gmin: Piaseczno i Lesznowola)

Oba dokumenty znacząco wpływają, na jakość życia na naszym osiedlu, dodać należy, że żadne z rozwiązań nie wpływa na to pozytywnie – są same minusy.

AD 1. Gmina Piaseczno planuje budowę ulicy Tukanów, która ma przebiegać w podobny sposób, jak dzisiejsza droga przeciwpożarowa na terenie naszego osiedla. Aby tego dokonać, gmina musi najpierw stworzyć Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który rezerwuje pewne tereny pod konkretne inwestycje gminne. Następnie gmina może przystąpić do wykupu (nawet siłowego) gruntów. Co zakłada ten plan względem naszego osiedla pokazuje fotokopia:

[link widoczny dla zalogowanych]

1) Droga przeciwpożarowa (obecnie zamknięta bramką) zostanie przeznaczona pod budowę ulicy Tukanów (Na planie oznaczony jako 1 KD-D)
2) Teren między blokami 8 oraz 6 (obecnie z placem zabaw dla dzieci) zostanie przeznaczony pod publiczne parkingi, podobnie zieleniec między drogą pożarową a budynkiem numer 8. (na planie oznaczony jako 1KDp)

Podsumowując, z racji tego, że nasze osiedle to jedyne osiedle w okolicy, które posiada wolne przestrzenie, często wykorzystane na zieleńce i place zabaw Gmina postanawia je nam zabrać i przeznaczyć dla ogółu mieszkańców miasta. Oczywiście otrzymalibyśmy za to jakieś pieniądze, ale czym jest paręset złotych na lokal w porównaniu z nieładem, hałasem oraz tym, że nasze dzieci będą zmuszone siedzieć w domu a nie bawić się na placu zabaw?

Co można zrobić?
Plan zagospodarowania przestrzennego (projekt) jest w tej chwili udostępniony do tzw. Konsultacji społecznych. Oznacza to, że każdy zainteresowany może go obejrzeć i zgłosić swoje zastrzeżenia na piśmie. Jako 4 osobowa grupa złożyliśmy taki protest do I Zastępcy Burmistrza Piaseczna p. Daniela Putkiewicza oraz umówiliśmy się z nim na spotkanie (8.04.2013). Niestety rozmowa nie wniosła zbyt wiele. Burmistrz nie wyraził nawet w jednym zdaniu chęci współpracy, mydląc nam oczy wyższą koniecznością i innymi sztuczkami i wybiegami. Nakłaniając nas, abyśmy planu nie oprotestowywali a o przebiegu ulicy Tukanów porozmawiamy później. Na moją odpowiedź, że w ten sposób stracimy jakiekolwiek prawo protestu (otwarta droga dla gminy do wywłaszczenia po uprawomocnieniu PZPrzestrzennego) burmistrz wyraźnie się zirytował i dążył do zakończenia spotkania. Burmistrz obiecał zapoznać się z sytuacją bardziej drobiazgowo i umówić się z nami na spotkanie ponownie, czekamy na telefon od niego. Oto pisma, które złożyliśmy:

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Plan zagospodarowania przestrzennego jest niezbędny dla gminy, aby ta mogła wykupić (nawet przymusowo) potrzebne jej tereny. Bez tego planu nie może tego zrobić. Logiczne jest, zatem, że w naszym przypadku należy skarżyć ten plan a od niekorzystnych odpowiedzi i decyzji gminy odwoływać się, również do wyższych instancji niż gmina. Warto zauważyć, że są w Polsce sytuacje, kiedy to mieszkańcy przez dziesięciolecia opierają się wywłaszczeniu.

Nasze zastrzeżenia złożyliśmy również do odpowiedniej jednostki, odpowiedzialnej za plan zagospodarowania przestrzennego. Czekamy na odpowiedź, która powinna nadejść w terminie 2 tygodni od dnia złożenia (8.04.2013).

AD 2. Inwestor planuje wybudowanie na działce gdzie dziś znajduje się łąka oraz prowizoryczne boisko piłkarskie, ”osiedlowego zespołu budynków usługowo- handlowych”. Część terenu przeznaczonego pod budowę oraz maksymalne gabaryty planowanego budynku zdradzają, że może być to cokolwiek: od hipermarketu po galerie handlową – nie wiadomo. Wiadomo, że budynki będą bardzo blisko naszego osiedla i że od naszej strony planuje się budowę części magazynowej - załadowczej. Szczególnie rażącym utrudnieniem dla nas będzie fakt, że po omawianej wyżej ulicy Tukanów, mają się przemieszczać dostawcy towarów dla budowanego supermarketu. Decyzja jasno to precyzuje podając, że „ruch dostawczy do planowanych obiektów należy ograniczyć jedynie do odcinka ulicy Tukanów wzdłuż działki 207/10”. Działka 207/10 przylega do całej granicy naszego osiedla. Należy sobie wyobrazić, jak w nocy będą dostarczane towary ulic Tukanów do ramp załadowczych skierowanych w stronę naszych okien. Dziwne, że gmina Piaseczno tak chętnie dokłada się do tej inwestycji budując drogę dojazdową do supermarketu znajdującego się na terenie innej gminy. Ponieważ o sprawie dowiedzieliśmy się za późno i termin odwołania od omawianej decyzji przepadł złożyliśmy skargę do Wojewody Mazowieckiego. To właśnie pod tą skarga składaliście Państwo podpisy, za co serdecznie dziękujemy.

Na koniec opisu naszych działań chciałbym pokazać, co w tej sprawie robi zarząd osiedla i firma Quality House:
1) Podczas zbierania głosów pod nowymi uchwałami pracownicy firmy Quality House informowali, że sprawa jest przegrana z góry i że nie ma możliwości działania.
2) Zarząd wystosował tylko jedno pismo do Gminy Piaseczno. Załączam je abyście Państwo ocenili jego jakość:

[link widoczny dla zalogowanych]

Zdajemy sobie sprawę, że nasze skargi i odwołania są pozbawione profesjonalnego charakteru. Starania w interesie wspólnoty podejmujemy nieodpłatnie i w wolnym od pracy czasie. Nie jesteśmy prawnikami.

Zapewne również pan Podinspektor nadzoru robót drogowych w Wydziale Infrastruktury i Transportu w gminie Piaseczno, które to stanowisko pełni jeden z członków zarządu naszej wspólnoty, byłby w stanie napisać lepsze i bardziej profesjonalne odwołania. Z sobie tylko znanego powodu nie podejmuje jednak prób pokrzyżowania planów swojemu zwierzchnikowi: burmistrzowi miasta Piaseczno. Nawet pod pismem, które wystosował do gminy zarząd nie ma podpisów połowy jego członków...

Każdego z Państwa zapraszamy do współpracy i pomocy w korespondencji i spotkaniach z urzędnikami. Do wszystkich zapewne zwrócimy się jeszcze nie raz z prośbą o poparcie naszych starań!

Więcej informacji mogę udzielić w tym temacie, proszę o dyskusję.


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez leinad dnia Nie 22:12, 14 Kwi 2013, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
leinad
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

PostWysłany: Nie 16:03, 14 Kwi 2013    Temat postu: Re: Plany Gminy Piaseczno odnośnie naszego osiedla - KOSZMAR

Proszę administratora o uwidocznienie tego tematu jak najwyżej na forum...

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez leinad dnia Nie 16:03, 14 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
w.ig
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 56
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

PostWysłany: Wto 22:37, 16 Kwi 2013    Temat postu:

Aż się prosi aby sprawę przekazać mediom.
ITV Piaseczno oraz lokalne darmowe gazety na pewno by się zainteresowało ale ich siła oddziaływania jest ograniczona.
A czy zainteresowałoby to jakieś ważniejsze media to trudno powiedzieć.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
leinad
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

PostWysłany: Wto 23:08, 16 Kwi 2013    Temat postu: info

Witam, są postępy w sprawie. W przyszłym tygodniu jesteśmy zaproszeni na spotkanie (termin jest ustalany - podam go na forum). Potrzebujemy wsparcia mieszkańców, którzy znają się na przepisach/prawie budowlanym itp. Zapraszamy do zgłaszania się do uczestnictwa w zebraniu.

Skarga do wojewody o której piszę wyżej poskutkowała przekazaniem sprawy do SKO - więc są jakieś nadzieje...

Media to ostateczność, na razie postarajmy się dogadać...

Zapraszam na stronę: [link widoczny dla zalogowanych] - blog o poczynaniach w tej sprawie.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez leinad dnia Czw 13:10, 18 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
leinad
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

PostWysłany: Pią 10:04, 19 Kwi 2013    Temat postu: Spotkanie z burmistrzem

Znamy już termin spotkania z burmistrzem w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego. Szczegóły podajemy na [link widoczny dla zalogowanych] zapraszamy!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ania k.
UczestnikDołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

PostWysłany: Pią 17:06, 19 Kwi 2013    Temat postu:

Popieram działania i służę podpisem, ponieważ w prawie się nie orientuję..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
leinad
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

PostWysłany: Pią 18:08, 19 Kwi 2013    Temat postu: Dziękuję za posta

Dziękuję za odpowiedź, jeżeli jeszcze Pani tego nie zrobiła zapraszam do pozostawienia po sobie śladu na stronie [link widoczny dla zalogowanych] lub wysłania swojego adresu e-mail na adres [link widoczny dla zalogowanych] - dzięki temu będziemy mogli szybciej i łatwiej informować państwa o postępach.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pioter300
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wa-wa / Piaseczno

PostWysłany: Sob 7:33, 20 Kwi 2013    Temat postu:

Popieram akcję.
A jakby zapytać rzeczoznawcy o ile spadnie rynkowa wartość mieszkania po zlikwidowaniu placu zabaw i zieleni i każdy z mieszkańców oprócz odszkodowania dla wspólnoty wystąpiłby z informacją, że będzie dochodzi w sądzie dodatkowej rekompensaty za stratę wartości mieszkania? Jakby to było chociaż 10000 na mieszkaniu przy 100 mieszkanaich to daje okrągły milion zł. Może to trochę odstraszyć i podejrzewam, że sprawa była by do wygrania. Ale o tym niech wypowie się jakiś prawnik.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ajsza
VIPDołączył: 03 Lut 2010
Posty: 60
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 14:56, 29 Kwi 2013    Temat postu:

Ja również popieram akcję. Szkoda, że zarząd nie robi to co do niego należy.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ajsza dnia Pon 14:59, 29 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
paulina
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz

PostWysłany: Czw 21:01, 09 Maj 2013    Temat postu:

Ja też jak najbardziej popieram akcję! W grupie siła!

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne osiedla Kwiaty Polskie Strona Główna -> WAŻNE ! BUDOWA CH i ul. TUKANÓW = KOSZMAR Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin